Návod : The Settlers 2 : Veni Vidi Vici (2.Část)

24. dubna 2008 v 7:55 | Lucinka9396

IV - On the high seas

Přivítá vás první kapitola, kde se neobejdete bez lodí a expedic. Oba přátelští soupeři jsou na stejném kontinentu, žlutého potkáte na V od HQ a jeho území je pak jižně. A ještě jižněji je teritorium červeného, v jehož centru je i brána do páté úrovně. Výhodou je počáteční stav nerostných surovin, které je výhodné využít, jakož i kvalitnějších vojáků. Co nejrychleji se rozšiřujte JZ směrem, kde potkáte Vikinga, který vám prozradí tajemství konstrukce lodí. Pak hned vybudujte loděnici a začněte hned stavět karavely, protože železnou rudu lze těžit jen na pohoří, které se rozkládá na ostrově J od HQ. Přístav lze postavit JV od HQ. Uhlí je dostatek na celém hřbetu hor, které se táhnou S od HQ na východ. Velké množství zlaté rudy pak naleznete ještě dále na V za výběžkem hor. K snadnému dokončení této mise doporučuji vytvořit si předmostí na kontinentu JV od HQ a pomocí pevností se pořádně vyzbrojit. Brána je pak V od vás a po několika málo bitkách jste u cíle.

V - In the wasteland

Tato kapitola se odehrává na sopečném ostrově. Soupeři se od vás nacházejí na Z a jsou vůči vám dost silní. Žlutý má severní a červený jižní část ostrova. Brána se nachází na ZJZ od HQ na území žlutého. Velkým problémem je zlatá ruda a následně počet elitních jednotek, navíc nemáte v úvodu ani suroviny ani lepší vojáky. Doporučuji proto na Z stavět jen velké pevnosti a poté, co si je vytrénujete, můžete zkusit zaútočit, ale až po pečlivé přípravě katapultů a k tomu vám pomůže několik kameníků, kteří vytěží kámen z úžiny, přes kterou pak můžete projít. Je lepší se kontaktu s červeným úplně vyhnout, proto směrujte svůj útok S směrem podél pobřeží. Na V od HQ naleznete rozsáhlé pohoří, kde ve V části najdete velké množství uhlí a na západě menší množství železné rudy. Další železná ruda se dá těžit v J části. Zlatou rudu objevíte v malém množství na třech návrších JV od HQ. Tamtéž naleznete i malé množství uhlí.

VI - Divided country

Další mise, kde se neobejdete bez námořních expedic. Navíc na vás čekají dva vojensky naladění protivníci. Červený je od vás na JV, žlutý pak ještě dál na V a brána je právě uprostřed jeho území ve středu výběžku. Výhodou je množství nerostných surovin v úvodu a pár lepších vojáků. Celý vtip vašeho vítězství spočívá v rychlém obsazení pásu hor na JV od HQ a jeho udržení. K tomu vám poslouží právě těch několik kvalitnějších vojáků na úvod a poté si je už vypěstujete sami. Tento pás hor totiž obsahuje všechno nerostné bohatství, takže od Z na V je postupně uhlí, železo, uhlí a na úplném V je zlato. Přístav si postavte na J od HQ a podnikněte expedici na J, kde se nachází ostrov s dalším nerostným bohatstvím. Dále je strategicky výhodné vytvořit si výsadek JV na tom samém kontinentu, neboť pak to budete mít blíž k bráně do šesté úrovně.

VII - The snake

Nacházíte se ve středu rozsáhlého kontinentu mezi nepřátelskými protivníky. Červeného máte západním směrem a ZJZ je brána do 8 levelu. K dispozici máte pár kvalitních vojáků a něco málo surovin. Další najdete na Z od HQ, kde je v S výběžku u moře zlato, jižněji je pak dostatek uhlí i železné rudy. Postupem času obsadíte pohoří na JJZ od HQ na hranicích s červeným, kde najdete uhlí a zlatou rudu. Zlatá ruda s uhlím je též na JJV, a proto je důležité se rozpínat tímto směrem co nejrychleji.

VIII - Sea routes

Asi nejzajímavější kapitola, protože hned na začátku se setkáte na Z se žlutým nepřítelem. Doporučuji, co nejdříve využít zásob vojáků a surovin k útoku mezi horami na západ a skončit až u druhého pohoří. Pozor je to hodně daleko, ale pak si můžete být jisti, že máte k dispozici více nerostného bohatství a o jednoho protivníka méně. Na Z od vás jsou dva hřbety, kde především objevíte železnou rudu a uhlí. Na zlato jsem narazil právě v horách ještě Z. Tam je také něco málo železné rudy na jihu a uhlí na severu. Čím dřív přijdete, tím více vám tam toho žlutý nechá. Brána do další kapitoly je pak úplně na JZ kontinentu na území nikoho a vám stačí jít po Z pobřeží na J přes území červeného.

IX - The gray Island

Co nejrychleji se rozšiřte na V k horám. Tam postavte před úbočím hor co nejvíce pevností a držte pozice. Pozor, nepřítel je poměrně silný a agresivní. Jelikož nemáte na začátku zlatou rudu, je nutné ji začít co nejdříve těžit. Zlatá ruda i s uhlím se nachází na S od HQ. Železnou rudu pak v dostatečném množství na hřbetu JV od HQ. Poté, co si v pevnostech vycvičíte tak kolem 40 generálů, je nejvyšší čas zaútočit na V. Tato síla by měla být zárukou, že jedním dechem přejdete území žlutého a měla by i stačit na pár pevností červeného, kde je již mírně severně od vašeho směru útoku brána do poslední kapitoly.

X - The last Gate

Tak a máte poslední šanci se realizovat. Na SSZ od HQ je nádherná sopka vzdáleně připomínající Vesuv a za ní tak, jak praví legenda, dva bratři, dva protivníci. Ten červeně zbarvený vás nemá rád, ale je zase slabší takže po zkušenostech, které jste nasbírali, ho na S udržíte. Poté ho trošku potrapte katapulty. Vybudujte si pevnosti na severu a na JZ úbočí Vesuvu na hranicích se žlutým, se kterým si to raději nechtějte rozházet. Pak se věnujte vycvičení vojáků v nich. K tomu vám pomůže nerostné bohatství na úbočí Vesuvu, kde najdete od západu postupně uhlí, zlatou rudu, uhlí, železnou rudu a na S opět uhlí. Dál na západ se rozkládá oblý pás hor, kde najdete od V uhlí a železnou rudu. Za ohybem pak i zlatou rudu. Nemá cenu se pokoušet tento pás obejít. Poté, co si vytrénujete velké množství elitních jednotek tak okolo čísla 60, můžete s chutí zaútočit průrvou mezi horami na žlutého. Až bude váš útok odražen, vaše jednotky poraženy a vy vypálíte dobyté pevnosti, vyčkejte, až si žlutý přeskupí své jednotky a zasaďte mu smrtelnou ránu útokem S směrem na Z. Brána je pak od vás opravdu kousek na SZ. Bohužel v této kapitole nelze uplatnit strategii s katapulty, protože soupeřovy katapulty vám nedovolí se rozpínat potřebným směrem.
Chopili jste se své šance a založením druhého Říma vytvořili vlastní legendy stejného věhlasu jako vaši předkové. Teď už vám nezbude než jen litovat, že to bylo tak jednoduché a krátké, a raději vyzvat nějakého kamaráda, aby vám byl důstojným protivníkem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tlunyrndyol tlunyrndyol | E-mail | Web | 31. května 2009 v 19:40 | Reagovat

mHmKWO  <a href="http://hamvkzddhvmm.com/">hamvkzddhvmm</a>, [url=http://uulejooufzyx.com/]uulejooufzyx[/url], [link=http://pvmgtdtsywwv.com/]pvmgtdtsywwv[/link], http://gofhpqatmstb.com/

2 Amanda Amanda | 10. května 2011 v 16:00 | Reagovat

já na začátku nemám nic víc než vojíny a když se dostanu ke zlatu tak mi to ho hned zbourají a pak už to nejde

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama